Kontakta oss

    Jag har läst och godkänt UW-ELAST AB Integritetspolicy

    UW-ELAST i Mariestad

    Ledning och ekonomi

    Henrik Jungert
    VD
    Tel: 0501-27 94 57
    henrik.jungert@uw-elast.se

    Catharina Eklöf
    Vice VD
    Tel:
    0501-27 94 53
    catharina.eklof@uw-elast.se

    Magnus Ahl
    Platsansvarig Mariestad
    Tel. 0501-27 94 51
    magnus.ahl@uw-elast.se

    Carola Thorén
    Ekonomi
    Tel: 0501-27 94 52
    carola.thoren@uw-elast.se

    Sofia Backlund

    Sofia Backlund
    Ekonomi
    Tel. 0501-27 94 66
    sofia.backlund@uw-elast.se

    Sara Borg
    Lönespecialist/HR
    Tel: 0501-100 08
    sara.borg@uw-elast.se

    Försäljning och marknad

    lars lundholm

    Lars Lundholm
    Marknadsansvarig
    Tel: 0506-164 75
    lars@uw-elast.se

    Mikael Larsson
    Teknisk Försäljning
    Tel: 0501-27 94 64
    mikael.larsson@uw-elast.se

    Christer Wirheim
    Teknisk Försäljning / IT-ansvarig
    Tel: 0501-27 94 55
    christer.wirheim@uw-elast.se

    Jimmy Andersson
    Teknisk Försäljning
    Tel: 0501-27 94 60
    jimmy.andersson@uw-elast.se

    mårten ström andersson

    Mårten Ström Andersson
    Teknisk Försäljning / utveckling
    Tel: 0506-164 73
    marten@uw-elast.se

    Martin Jansson
    Teknisk försäljning
    Tel: 0501-27 94 54
    martin.jansson@uw-elast.se

    Magnus Norder
    Teknisk Försäljning
    Tel: 0501-27 94 67
    magnus.norder@uw-elast.se

    Försäljningskontor Norge

    Geir Stokke
    Representant
    Tel + 47 97 58 35 70

    Design och konstruktion

    Peter Andersson
    Konstruktion/design
    Tel: 0501-27 94 58
    peter.andersson@uw-elast.se

    Konstruktion

    Samuel Eklind
    Konstruktör
    Tel: 0501-104 34
    samuel.eklind@uw-elast.se

    Projektering /fastigheter

    Ulf Svartén
    Projektingenjör / Fastighetsansvarig
    Tel: 0501-27 94 63
    ulf.svarten@uw-elast.se

    Inköp /HR

    Magnus Kling
    Inköp / HR
    Tel: 0501-27 94 69
    magnus.kling@uw-elast.se

    Teknik, miljö och kvalitet

    Magnus Ahl
    Teknikansvar
    Tel. 0501-27 94 51
    magnus.ahl@uw-elast.se

    Produktion

    Marcus Söderström

    Marcus Söderström
    Produktionsansvarig
    Tel: 0501-27 94 56
    marcus.soderstrom@uw-elast.se

    Lager /Logistik

    Tommy Pehrson
    Lageransvar
    Tel. 0501-27 94 61
    utlasthk@uw-elast.se

    Kvalitet /Miljö /Arbetsmiljö

    Albin Sunesson
    Kvalitet/Miljö/Arbetsmiljö
    Tel: 0501-129 22
    albin.sunesson@uw-elast.se

    Huvudkontor och produktion Mariestad

    Förrådsgatan 38
    542 35 Mariestad

    Tel: 0501-27 94 50
    Fax: 0501-706 40

    Kontakta oss vie e-post

    Fakturor skall skickas till: invoice@uw-elast.se

    Order skall skickas till: order@uw-elast.se

    Övriga frågor skickas till: info@uw-elast.se

    Hitta till oss:

    Kontaktuppgifter för våra produktionsenheter

    Produktionsenheten i Traryd

    Platsansvarig

    Jimmy Hofacker
    Platsansvarig Traryd
    Tel: 0433-627 28
    jimmy.hofacker@uw-elast.se

    Försäljning /Marknad

    Anders Bjernalt
    Teknisk Försäljning
    Tel: 0433-627 21
    anders.bjernalt@uw-elast.se

    Försäljning /Marknad

    Torbjörn Svantesson
    Teknisk Försäljning
    Tel: 0433-627 24
    torbjorn.svantesson@uw-elast.se

    Formsprutning, Traryd

    Thomas Aikio
    Ansvarig formsprutning Traryd
    Tel: 0501-27 94 65
    thomas.aikio@uw-elast.se

    Produktion

    Daniel Lindbladh
    Produktionsansvarig Traryd
    Tel: 0433-62727
    daniel.lindbladh@uw-elast.se

    Besöksadress

    UW-ELAST Produktionsenhet Traryd
    Filhuggarevägen 6
    287 72 Traryd

    Tel 0433-627 20

    Produktionsenheten i Burseryd

    Försäljning

    Christer Norén
    Platsansvarig Burseryd / Försäljning

    Tel 0371-333 86
    Mob 070-218 85 10
    christer.noren@uw-elast.se

    Produktion

    Jonas Wanneståhl
    Produktionsansvarig

    Tel 0371-102 04
    Mob 073-529 47 48
    jonas.wannestahl@uw-elast.se

    Teknik

    Morgan Velin
    Kvalite/Miljö, Teknik

    Tel 0371-333 96
    Mob 070-557 07 69
    morgan.velin@uw-elast.se

    Besöksadress

    UW-ELAST AB i Burseryd
    Hällabäcks Industriområde 1
    SE-333 78 Burseryd

    Telefon

    Tel +46 (0)501 27 94 50

    Produktionsenhet Olofström

    Försäljning

    Torbjörn Jonasson
    Platsansvarig Olofström / Försäljning

    Tel: +46 708 100229
    torbjorn.jonasson@uw-elast.se

    Order/Inköp/Logistik

    Jill Frej
    Order/Inköp/Logistik

    Tel: +46 708 447915
    jill.frej@uw-elast.se

    Produktion

    Olle Jonsson
    Produktion

    Tel: +46 708 447912
    olle.jonsson@uw-elast.se

    Besöksadress

    UW-ELAST produktionsenhet Olofström
    Odasjövägen 41
    293 91 OLOFSTRÖM

    Telefon

    Tel: +46 (0)454-301270

    För e-post, se kontaktpersoner

    Produktionsenhet Karlskoga

    Besöksadress

    Produktionsenhet Karlskoga
    Hällabäcks Maskinvägen 4
    691 37 Karlskoga