Huvudkontor och produktion Mariestad

Förrådsgatan 38
542 35 Mariestad

Tel: 0501-27 94 50
Fax: 0501-706 40

Produktionsenhet i Traryd

Filhuggarevägen 6
287 72 Traryd

Tel: 0433-627 20
Fax: 0433-620 25

UW-ELAST i Mariestad

Ledning och ekonomi

Henrik Jungert
VD, Marknadsansvarig
Mobil: 0501-27 94 57
henrik.jungert@uw-elast.se

Catharina Eklöf
Vice VD
Mobil:
 0501-27 94 53
catharina.eklof@uw-elast.se

Carola Thorén
Ekonomi
Mobil: 0501-27 94 52
carola.thoren@uw-elast.se

Försäljning och marknad

Mikael Larsson
Försäljning
Mobil: 0501-27 94 64
mikael.larsson@uw-elast.se

Christer Wirheim
Försäljning / IT-ansvarig
Mobil: 0501-27 94 55
christer.wirheim@uw-elast.se

Jimmy Andersson
Försäljning
Mobil: 0501-27 94 60
jimmy.andersson@uw-elast.se

lars lundholm

Lars Lundholm
Försäljning / Key account

0506-164 75
lars@uw-elast.se

mårten ström andersson

Mårten Ström Andersson
Försäljning / utveckling

0506-164 73
marten@uw-elast.se

 

Martin Jansson
Teknisk försäljning
Mobil: 0501-27 94 54
martin.jansson@uw-elast.se

Ulf Svartén
Projektingenjör
Mobil: 0501-27 94 63
ulf.svarten@uw-elast.se

 

Henric Götvall
Key Account
Mobil: 0501-27 94 56
henric.gotvall@uw-elast.se

Design och konstruktion

Peter Andersson
Konstruktion/design
Mobil: 0501-27 94 58
peter.andersson@uw-elast.se

Design och konstruktion

Mattias Björk
Konstruktion/design
Mobil: 0501-27 94 67
mattias.bjork@uw-elast.se

Inköp (Mariestad)

jonny thunborg

Jonny Thunborg
Inköp Mariestad / Försäljning
Mobil: 0506-164 78
jonny@uw-elast.se

Produktion

Magnus Kling
Produktionsansvarig
Mobil: 0501-27 94 69
magnus.kling@uw-elast.se

Lager

Jonny Pettersson
Lageransvar
Mobil: 0501-27 94 61
utlasthk@uw-elast.se

Teknik, miljö och kvalitet

Magnus Ahl
Teknikansvar, Kvalitets-
och Miljösamordnare
Mobil: 0501-27 94 51
magnus.ahl@uw-elast.se

Produktionsenheten i Traryd

Försäljning / marknad

Anders Bjernalt
Platsansvarig
Säljare UW Syd
Mobil: 0433-627 21
anders.bjernalt@uw-elast.se

Försäljning / marknad

Torbjörn Svantesson
Teknisk säljare
Mobil: 0433-627 24
torbjorn.svantesson@uw-elast.se

Inköp (Traryd)

Sten Inge Fredriksson
Inköp
Mobil: 0433-627 23
sten-inge.fredriksson@uw-elast.se

Formsprutning. Traryd

Thomas Aikio
Ansvarig formsprutning Traryd
Säljare UW Syd
Mobil: 0501-27 94 65
thomas.aikio@uw-elast.se

Produktion

Daniel Lindbladh
Produktionsansvarig
Tel: 0433-62727
daniel.lindbladh@uw-elast.se

Försäljningskontor, Norge

Geir Stokke
Representant Norge

+ 47 97 58 35 70
geir.stokke@uw-elast.se

Kontakta oss

Jag har läst och godkänt UW-ELAST AB Integritetspolicy

Kontakta oss vie e-post

Fakturor skall skickas till: invoice@uw-elast.se

Order skall skickas till: order@uw-elast.se

Övriga frågor skickas till: info@uw-elast.se