Kontakta oss

KONTAKTA OSS IDAG

    Jag har läst och godkänt UW-ELAST AB Integritetspolicy

    UW-ELAST i Mariestad

    Ledning och ekonomi

    Henrik Jungert
    VD
    Mobil: 0501-27 94 57
    henrik.jungert@uw-elast.se

    Catharina Eklöf
    Vice VD
    Mobil:
     0501-27 94 53
    catharina.eklof@uw-elast.se

    Magnus Ahl
    Platschef, Mariestad
    Tel. 0501-27 94 51
    magnus.ahl@uw-elast.se

    Carola Thorén
    Ekonomi
    Mobil: 0501-27 94 52
    carola.thoren@uw-elast.se

    Sofia Backlund

    Sofia Backlund
    Ekonomi
    Tel. 0501-27 94 66
    sofia.backlund@uw-elast.se

    Försäljning och marknad

    lars lundholm

    Lars Lundholm
    Marknadsansvarig

    Mobil 0506-164 75
    lars@uw-elast.se

    Mikael Larsson
    Försäljningsansvarig
    Mobil: 0501-27 94 64
    mikael.larsson@uw-elast.se

    Christer Wirheim
    Försäljning / IT-ansvarig
    Mobil: 0501-27 94 55
    christer.wirheim@uw-elast.se

    Jimmy Andersson
    Försäljning
    Mobil: 0501-27 94 60
    jimmy.andersson@uw-elast.se

    mårten ström andersson

    Mårten Ström Andersson
    Försäljning / utveckling
    0506-164 73
    marten@uw-elast.se

     

    Martin Jansson
    Teknisk försäljning
    Mobil: 0501-27 94 54
    martin.jansson@uw-elast.se

    Magnus Norder
    Teknisk Försäljning
    Mobil: 0501-27 94 67
    magnus.norder@uw-elast.se

    Design och konstruktion

    Peter Andersson
    Konstruktion/design
    Mobil: 0501-27 94 58
    peter.andersson@uw-elast.se

    Projektering / fastigheter

    Ulf Svartén
    Projektingenjör / Fastighetsansvarig
    Mobil: 0501-27 94 63
    ulf.svarten@uw-elast.se

     

    Inköp /
    HR

    Magnus Kling
    Inköp / HR
    Mobil: 0501-27 94 69
    magnus.kling@uw-elast.se

    Teknik, miljö och kvalitet

    Magnus Ahl
    Teknikansvar, Kvalitets-
    och Miljösamordnare
    Tel. 0501-27 94 51
    magnus.ahl@uw-elast.se

    Produktion

    Marcus Söderström

    Marcus Söderström
    Produktionsansvarig
    Mobil: 0501-27 94 56
    marcus.soderstrom@uw-elast.se

    Lager

    Fredrik Petersen
    Lageransvar
    Tel. 0501-27 94 61
    utlasthk@uw-elast.se

     

    Produktionsenheten i Traryd

    Försäljning / marknad

    Anders Bjernalt
    Platsansvarig
    Säljare UW Syd
    Mobil: 0433-627 21
    anders.bjernalt@uw-elast.se

    Försäljning / marknad

    Torbjörn Svantesson
    Teknisk säljare
    Mobil: 0433-627 24
    torbjorn.svantesson@uw-elast.se

    Formsprutning. Traryd

    Thomas Aikio
    Ansvarig formsprutning Traryd
    Säljare UW Syd
    Mobil: 0501-27 94 65
    thomas.aikio@uw-elast.se

    Produktion

    Daniel Lindbladh
    Produktionsansvarig
    Tel: 0433-62727
    daniel.lindbladh@uw-elast.se

    Produktionsenheten i Burseryd

    Besöksadress

    UW-ELAST AB i Burseryd
    Hällabäcks Industriområde 1
    SE-333 78 Burseryd

    Telefon

    Tel +46 (0)371 333 80
    För e-post, se kontaktpersoner nedan.

    Försäljning

    Christer Norén
    Platschef / Försäljning

    Tel 0371-333 86
    Mob 070-218 85 10
    christer.noren@uw-elast.se

    Teknik

    Morgan Velin
    Teknik

    Tel 0371-333 96
    Mob 070-557 07 69
    morgan.velin@uw-elast.se

    Försäljningskontor, Norden

    Norge

    Geir Stokke
    Representant Norge

    + 47 97 58 35 70
    geir.stokke@uw-elast.se

    Finland

    Bob Sjöblom

    Bob Sjöblom
    Representant Finland

    + 358 503 888 468
    bob.sjoblom@uw-elast.se

    Huvudkontor och produktion Mariestad

    Förrådsgatan 38
    542 35 Mariestad

    Tel: 0501-27 94 50
    Fax: 0501-706 40

    Produktionsenhet i Traryd

    Filhuggarevägen 6
    287 72 Traryd

    Tel: 0433-627 20
    Fax: 0433-620 25

    Kontakta oss vie e-post

    Fakturor skall skickas till: invoice@uw-elast.se

    Order skall skickas till: order@uw-elast.se

    Övriga frågor skickas till: info@uw-elast.se